More

    2021 Sundance Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

    Bu yıl pandemi nedeniyle online gerçekleşen yılın ilk büyük film festivali olan Sundance Film Festivali’nde ödül kazanan filmler belli oldu. Jüri Büyük Ödülü’nü Amerikan sinemasında Coda, dünya sinemasında ise Hive kazandı. Coda ayrıca kazandığı diğer ödüllerle de dikkat çekti. ABD-Drama kategorisinde Jüri Büyük Ödülünü Seyirci Ödülünü Yönetmen Ödülünü ve Jüri Özel Ödülünü kazanarak dikkat çekti.   
     
    Kısa Film kategorisinde ise Serhat Karaaslan’ın Suçlular filmi senaryosuyla Jüri Özel Ödülü’nü kazanma başarısına imza attı.  
     
    2021 Sundance Film Festivali Kazananlar Listesi 
     

    ABD-Drama 

    Jüri Büyük Ödülü : Coda (Sian Heder) 

    Seyirci Ödülü : Coda (Sian Heder) 

    Yönetmen Ödülü : Coda (Sian Heder) 

    Jüri Özel Ödülü : Coda (Sian Heder) 

    Waldo Salt Senaryo Ödülü : On the Count of Three   (Ari Katcher ve Ryan Welch) 

    Jüri Özel Ödülü –Erkek Oyuncu– : Clifton Collins, Jr. (Jockey) 
     
    ABD-Belgesel 
     
    Jüri Büyük Ödülü : Summer of Soul  (Ahmir ‘Questlove’ Thompson) 

    Seyirci Ödülü : Summer of Soul  ( Ahmir ‘Questlove’ Thompson ) 

    Yönetmen Ödülü : Natalia Almada (Users)  

    Jüri Özel Ödülü –Çıkış Yapan Sinemacı– : Parker Hill ve Isabel Bethencourt  (Cusp)  

    Jüri Özel Ödülü –Kurgu– : Homeroom (Kristina Motwani ve Rebecca Adorno) 

    Jüri Özel Ödülü Kurmaca Olmayan Hikâye Anlatımında İnovasyon- : All Light, Everywhere ( Theo Anthony) 

    Dünya Sineması-Drama 

    Jüri Büyük Ödülü : Hive  ( Blerta Basholli ) 

    Seyirci Ödülü : Hive  (Blerta Basholli )  

    Yönetmen Ödülü : Blerta Basholl (Hive)  

    Jüri Özel Ödülü — Oyuncu Performansı– : Jesmark Scicluna (Luzzu)  

    Jüri Özel Ödülü — Vizyoner Sinemacı– : Baz Poonpiriya ( One for the Road) 

    Dünya Sineması-Belgesel 

    Dünya Sineması-Belgesel Jüri Büyük Ödülü : Flee (Jonas Poher Rasmussen)  

    Seyirci Ödülü: Writing with Fire (Rintu Thomas)  

    Yönetmen Ödülü : Hogir Hirori (Sabaya)  

    Jüri Özel Ödülü –Değişime Etki– : Writing with Fire (Rintu Thomas)  

    Jüri Özel Ödülü –Verite Sinemacılık– : President (Camilla Nielsson)  

    Diğer Ödüller

    Kısa Film Jüri Büyük Ödülü : Lizard  (Akinola Davies, Jr.)  

    Jüri Ödülü -Uluslararası-Kurmaca- : Bambirak ( Zamarin Wahdat )  

    Jüri Ödülü –ABD-Kurmaca– : The Touch of the Master’s Hands ( Gregory Barnes )  

    Jüri Ödülü — Kurmaca Olmayan– : Don’t Go Tellin’ Your Momma ( Topaz Jones ve Rubberband ) 

    Jüri Ödülü –Animasyon– : Souvenir Souvenir ( Bastien Dubois ) 

    Jüri Ödülü — Senaryo– : Suçlular – Serhat Karaaslan  

    Oyuncu Ödülü: Wiggle Room  (Deanna Gibson) 

    NEXT Seyirci Ödülü :  Ma Belle, My Beauty (Marion Hill)  

    NEXT Yenilikçi Ödülü : Cryptozoo (Dash Shaw Alfred P. Sloan)  

    Uzun Metraj Kurmaca Film Ödülü : Sons of Monarch (Alexis Gambis)  

    Sundance Enstitüsü NHK Ödülü : Motherhood (Meryam Joobeur) 

    En Yeniler

    Sizin için seçtiklerimiz

    Yorum Yap

    Lütfen Yorumunuzu Yazınız
    Lütfen Adınızı Yazınız

    Trendler